Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2015. Július 18. 09:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Magyarországra érkezett a MÁV-START századik új Flirt motorvonata

Magyarországra érkezett a MÁV-START századik új Flirt motorvonata

Megérkezett Svájcból Magyarországra a MÁV-START századik új Flirt motorvonata, amely várhatóan augusztusban áll forgalomba - közölte a MÁV-START Zrt. pénteken az MTI-vel.

A jármű egyike annak a 42 villamos motorvonatnak, amelyek gyártására még 2013 őszén szerződött a svájci Stadler Bussnang AG a vasúttársasággal.

A vasúttársaság közleményében emlékeztetett arra, hogy a megrendelt 42 Flirt vonat közül az utolsó darabokat legkésőbb idén szeptember 30-ig adják majd át az utasforgalomnak, így a MÁV-START kötelékében a 2006-2010 között beszerzett hatvan darabbal együtt összesen 102 korszerű elővárosi motorvonat közlekedik majd.

Az akadálymentesített járművek 211 ülőhellyel rendelkeznek, végsebességük 160 km/h, a szerelvények légkondicionáltak, utasterük kerekesszékek és kerékpárok fogadására is alkalmas és fel vannak szerelve korszerű utastájékoztató rendszerrel. A Flirt vonatokon van még mozgáskorlátozottak által is könnyedén használható mosdó, wi-fi, mobiltelefonok és laptopok töltésére alkalmas hálózati csatlakozók is - tették hozzá.

Az új motorvonatok évente mintegy harmincnégymillió utast, az éves utazások negyedét tudják kiszolgálni, a jövőben pedig a Budapest-Pusztaszabolcs, Budapest-Székesfehérvár, Budapest-Szob, Budapest-Veresegyház-Vác, Budapest-Cegléd-Szolnok vasútvonalak mellett a Budapest-Esztergom vonalon is szállítanak majd utasokat.

A vasúttársaság felidézte, szerdán újabb 21 Flirt motorvonat szállításáról írt alá szerződést a Stadler Bussnang, svájci járműgyártó céggel. A Stadler hat motorvonatot idén októberig, tizenötöt pedig 2016 decemberéig ad majd át a MÁV-START-nak, a járműveket egyenként 5,788 millió euróért szállítja a svájci cég.

Címkék: flirt, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.