Városlista
2026. március 31, kedd - Árpád, Benjámin, Benő

Hírek

2021. Június 21. 16:00, hétfő | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Május végéig 12 500 köbméter szeméttől tisztították meg az erdőket

Május végéig 12 500 köbméter szeméttől tisztították meg az erdőket

A Tisztítsuk meg az országot akció keretében, május végéig 12 500 köbméternyi hulladékot gyűjtöttek össze az erdőkben az erdőgazdaságok

- mondta az Agrárminisztérium helyettes államtitkára az M1 csatorna hétfői műsorában.

A legtöbb szemetet a főváros környékén, a Pilisi Parkerdőben találták - közölte Szentpéteri Sándor.

A szemetelés megelőzése érdekében az elmúlt időszakban 113 sorompót, illetve 264 térfigyelő kamerát telepítettek az erdőgazdaságok - tette hozzá.

Elmondta: a szemetelők komoly károkat okoznak az erdők területén, annak ellenére, hogy egyre több helyen, hulladékudvarokban van lehetőség a hulladék lerakására.

Jellemzően lakossági, vegyes hulladékot találnak az erdőkben, de különösen a főváros környékén sok az építési hulladék, és előfordul, hogy a veszélyes hulladéknak minősülő autógumikat is az erdőkben dobják ki - sorolta a helyettes államtitkár.

Címkék: erdő, hulladék, szemét

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 12:00, kedd | Életmód

Új kulcsosházat adtak át a Mecsekben

Átadták a közelmúltban kormányzati támogatásból korszerűsített kulcsosházat a Tolna vármegyei Váralján, a Mecsek északkeleti lábánál hétfőn.

2026. Március 31. 10:00, kedd | Életmód

Így lehet környezetbarátabb módon nyírni a füvet

Felhívással fordult a lakossághoz és kiemelten az önkormányzatokhoz a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a települési parkok és zöldfelületek fenntarthatóbb kezelése érdekében