Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2021. Július 20. 10:57, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már 170 ezren igényelték a babaváró támogatást

Már 170 ezren igényelték a babaváró támogatást

Eddig már 170 ezer házaspár igényelte a babaváró támogatást - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a Facebook-oldalán.

Novák Katalin a videóban emlékeztetett: a babaváró támogatás 10 millió forintos, kamatmentes, szabad felhasználású kölcsön, amelynek törlesztését az első gyermek születésekor három évre felfüggesztik, a második gyermek érkezésekor emellett elengedik a fennálló tartozás harminc százalékát, a harmadik gyermeknél pedig a teljes tartozást.

A babaváró támogatást folyamatosan lehet igényelni, a nyári hónapok alatt is - tette hozzá a miniszter, aki azt mondta: bízik abban, hogy a jövőben még többen élnek majd a támogatás lehetőségével.

Címkék: babaváró, támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.