Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2019. November 13. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Maró anyaggal sebesített meg óvodásokat egy ámokfutó Kínában

Maró anyaggal sebesített meg óvodásokat egy ámokfutó Kínában

Több mint ötven gyermek szenvedett égési sérüléseket a Kína délnyugati részén fekvő Jünnan tartományban, miután egy férfi maró anyaggal fújta le őket

- adta hírül a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap online változata.

A rendőrség a támadás után mintegy 40 perccel vette őrizetbe a 23 éves férfit, aki az óvoda falán átmászva jutott be a gyerekek közé, majd nátrium-hidroxid-oldattal fújta le őket és az óvoda ott lévő munkatársait - áll Kajjüan város kormányzatának nyilatkozatában, amely szerint 51 gyermeket és három felvigyázójukat kellett kórházba szállítani sérüléseik miatt.

Életveszélyes sérülést senki sem szenvedett, de a támadás két áldozatát súlyos égési sérülésekkel kezelik.

A helyi kormányzat szerint a támadó az interneten vásárolta a maró lúgos oldatot, s tettének oka az előzetes nyomozás szerint a "társadalom elleni bosszú" volt.

Az elmúlt években Kínában több esetben váltak támadások célpontjává óvodák vagy általános iskolák. Szeptemberben egy 40 éves férfit vettek őrizetbe, miután a közép-kínai Hupej tartományban késsel támadt egy általános iskola diákjaira, nyolc gyermek halálát okozva és további kettőt megsebesítve. Április elején pedig a szintén közép-kínai Honan tartományban tartóztattak le egy óvónőt, aki a gyanú szerint mérget kevert a gyermekeknek kínált kásába, aminek következtében 23 gyermek szorult kórházi ellátásra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld

Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése

Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.

2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld

Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit

Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -