Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2016. Július 19. 11:28, kedd | Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti:q

Maszkosok elrabolták az ukrán vasúttársaság egy vezetőjét

Maszkosok elrabolták az ukrán vasúttársaság egy vezetőjét

Maszkot viselő ismeretlenek elrabolták hétfő este otthona elől Valerij Lidmirszkijt, az ukrán állami vasúttársaság, az Ukrzaliznicja energiaellátással foglalkozó osztályvezetőjét

- hozta nyilvánosságra kedden a kijevi rendőrség. A híradások szerint a tisztségviselő sétálni vitte a kutyáját, és hazatérésekor ütöttek rajta a támadók. Az ismeretlen fegyveresek agyonlőtték a kutyát, a hivatalnokot pedig betuszkolták egy autóba.

A rendőrségi közlemény szerint a helyszínelők öt darab, 5,45 milliméter kaliberű töltényhüvelyt találtak a tetthelyen. A rendőrség jogtalan fogva tartás és emberrablás elkövetésének bűntette miatt indított nyomozást. A hatóságok egyelőre nem közölték, hogy feltételezésük alapján miért rabolhatták el az osztályvezetőt.


Vlodimir Omeljan infrastrukturális miniszter kedden a Facebook közösségi oldalon az esetet kommentálva kifejezte reményét, hogy a hatóságok mihamarabb és épségben megtalálják a magas rangú tisztségviselőt. Kijelentette, hogy az ukrán vasúttársaság helyzete egyre aggasztóbb. Ígéretet tett arra, hogy még a nap folyamán részletesen elbeszélget Wojciech Balczunnal, az Ukrzaliznicja lengyel származású vezetőjével a vállalat valós helyzetéről, az ott folyó reformok alakulásáról és a káderpolitikáról.


Múlt pénteken jelent meg a kormányportálon a vasúttársaság beszámolója, amely szerint a tavaly ősszel nyilvánosan működő részvénytársasággá átalakított állami vállalat a 2015-ös évet 16 milliárd hrivnya, azaz mintegy 183 milliárd forint veszteséggel zárta. Egy nappal korábban pedig a vasúttársaság nemrég kinevezett vezetője írta azt a Facebookon, hogy keményen fel kíván lépni az állami holdingnál folyó korrupcióval szemben, és belső vizsgálatokat, elbocsátásokat, valamint büntetőeljárásokat helyezett kilátásba. Leszögezte, hogy kádercserék nélkül lehetetlen valódi reformokat véghezvinni a vasúttársaságnál.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.