Hírek
2022. Október 01. 13:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
MÁV: teljessé vált a KISS emeletes motorvonatokból álló flotta
A következő hónapokban forgalomba állhat az utolsó néhány szerelvénnyel együtt a napokban átvett 40. KISS emeletes motorvonat, amellyel teljessé vált a megrendelt flotta.
A vasúttársaság közleményében azt írták, hogy a legújabb, korszerű emeletes motorvonatok a többihez hasonlóan elsősorban a legforgalmasabb budapesti elővárosi vonalakon állnak majd szolgálatba - a hatósági vizsgáktól függően - várhatóan a decemberi menetrendváltástól.
Közölték: a tervek szerint több emeletes motorvonat jár majd a győri fővonalon, és a járművek a hatvani vonalon is megjelennek, jelenleg pedig már a Budapest-Vác-Szob, Cegléd-Szolnok, Újszász-Szolnok, Esztergom, Győr-Hegyeshalom között, hétvégén a Budapest-Szolnok-Debrecen-Nyíregyháza vonalon járnak KISS-szerelvények.
Azt írták, a 40 KISS és a 123 FLIRT révén Budapest elővárosában már túlnyomórészt korszerű motorvonatokkal oldja meg a személyszállítást a társaság.
Fotó: MÁV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
