Hírek
2011. December 02. 08:08, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Íme a szárazság egyértelmű nyertese

A nyúl egyértelműen profitál a szélsőségesen száraz őszből.
Klaus Lachenmaier, a baden-württembergi tartományi vadászszövetség vadbiológusa szerint a felszínen élő nyúl számára annál jobb, minél szárazabb az ősz. A nedves időjárás ugyanis megviseli az állatot, legyengíti, így csökkenti a betegségekkel szembeni ellenállását. Ez alapján idén remek formában kezdhetik a telet a nyulak.
A többi vad számára is ideálisak a körülmények. A tölgyesek és bükkösök is remek állapotban vannak, így a szarvasok és vaddisznók a tölgy- és bükkmakkok révén vastag téli zsírréteget növeszthetnek a hideg ellen.
Bár időközben a talaj kőkeménnyé vált, amelyet például a vaddisznók kevésbé kedvelnek, elegendő táplálékot találnak a felszínen is, így nem kell a földet túrniuk.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.