Hírek
2017. Szeptember 13. 07:25, szerda |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Még 30 sincs, de már a Fehér Ház új kommunikációs igazgatója
Donald Trump amerikai elnök a 28 éves Hope Hickst nevezte ki véglegesen kedden a Fehér Ház kommunikációs igazgatójává.
Hicks az előző igazgatónak, a posztot alig tíz napig betöltő Anthony Scaramuccinak a júliusi eltávolítása óta irányította az elnöki hivatal kommunikációs csapatának munkáját, és sokáig arról volt szó, hogy csak átmenetileg.
Hope Hicks a tavalyi elnökválasztási kampányban sajtófőnök és Trump szóvivője volt. 2014-től a Trump-cégbirodalom munkatársaként dolgozott, korábban a Ralph Lauren divatház egyik modellje volt.
Kommunikációs igazgatóként az ő feladata az elnöki üzenetek stratégiájának kidolgozása és érvényre juttatása, továbbá döntő szava lesz abban is, hogy ki találkozhat az elnökkel, akinek - sajtóhírek szerint - az abszolút bizalmát élvezi.
Júliusban a Politico című lap Az érinthetetlen Hope Hicks címmel részletes portrét közölt róla. Az összeállítás konkrét példákat említett, amelyek azt támasztják alá, hogy az új kommunikációs igazgató feltétlen híve Donald Trumpnak. "Nem akarja sem megváltoztatni, sem megítélni az elnököt" - fogalmazott a Politico. A lap halk szavú, háttérbe húzódó és hatékony munkatársnak írta le őt, és információi szerint Trumpék családtagként kezelik, a Trump-família családi összejövetelein is rendszeres vendég.
A connecticuti születésű, egyetemet végzett Hope Hicks az Egyesült Államok történetében a Fehér Ház legfiatalabb kommunikációs igazgatója.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld
Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
