Hírek
2012. Április 05. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Még nem kezdődik el a tárgyalás az IMF-el - gyengülhet a forint?

Még nincsenek hivatalos tárgyalások Magyarországgal – ezt közölte az IMF.
Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter informális megbeszéléseken találkozik Washingtonban az IMF-küldöttség vezetőjével, Christoph Rosenberggel, de hivatalos tárgyalások az új hitelkeretről ebben a fázisban nem várhatók - közölte a Nemzetközi Valutaalap a Reuters-szel a Napi Gazdaság szerint.
Cristoph Rosenberg azt közölte, a tárgyalások megkezdése a magyar kormánytól függ, vagyis ha a magyar kormány tényleges lépéseket tesz szilárd elkötelezettséget mutatva az olyan politikai kérdések ügyében, amelyek a makrogazdasági stabilitást érintik. Magyarország múlt héten elküldte Brüsszelbe azokat a válaszokat, amelyeket az Európai Bizottság a három kötelezettségszegési eljárás ügyében vár el a magyar kormánytól. A Magyarország ellen folyó másik, a túlzott deficit eljárás szempontjából az április közepén Brüsszelnek elküldendő konvergencia program lesz kulcsfontosságú. A kormány azt ígéri, hogy ebben fognak szerepelni azok az intézkedések, amelyek meggyőzik Brüsszelt arról, hogy idén és jövőre is fenntartható módon csökken a költségvetés hiánya.
Az IMF tárgyalások csúszása napról napra nagyobb szerepet kap a Magyarországgal kapcsolatos találgatásokban. A francia Societe Generale és a pénzügyi válságban összeomlott londoni elemzőház megvételével megtollasodott japán Nomura máris keményen ránk szállt, legújabb elemzésükben odáig mennek hogy nem is fogunk megállapodni az IMF-el és az EU-val, az euró pedig emiatt nemsokára 320 forint lesz.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.