Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2016. Szeptember 24. 05:18, szombat | Belföld
Forrás: mti

Még tart a parlagfűszezon, de már a végéhez közeledik

Még tart a parlagfűszezon, de már a végéhez közeledik

A parlagfű pollenjére allergiások még kénytelenek elszenvedni az ezzel járó kellemetlenségeket, de a tünetek általában már jóval enyhébbek az egy-két héttel ezelőttinél

- közölte az Országos Közegészségügyi Központ pénteken az MTI-vel, hozzátéve: az erre érzékenyeknek sok esetben még szükséges bevenniük a gyógyszert.

A közleményben a parlagfű pollenkoncentrációjának mért értékeit, illetve az aktuális előrejelzés szerinti időjárást is figyelembe véve azt írták, az allergiások a következő napokban számíthatnak még kellemetlen tünetekre. Bár a parlagfű már nem termel pollent, az egészségre gyakorolt hatásáról mindaddig beszélhetünk, amíg egy huzamosabb ideig elhúzódó őszi esőzés ki nem mossa a levegőből a nyár során kiszóródott polleneket.

Kiemelték, a parlagfűszezon még tart, de már a végéhez közeledik. Az előrejelzés szerint a következő időszakban csapadékmentes, hűvösebbé váló, enyhén szeles időjárás valószínű, így a pollenkoncentráció további országos csökkenése várható.

Címkék: allergia, parlagfű

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld

Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin

Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.

2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.

2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld

Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban