Hírek
2011. November 13. 15:14, vasárnap |
Külföld
Forrás: Orientpress.hu
Megalakult az átmeneti kormány Görögországban
Görögországban pénteken tette le az esküt a pártonkívüli Lukasz Papademosz az Európai Központi Bank korábbi alelnöke által vezetett válságkezelő kormány.
Mandátuma az október 26-án elfogadott válságterv végrehajtására szól, ezért cserébe Görögország hozzájutna az euróövezet 130 milliárd eurós pénzügyi mentőcsomagjához.
Görögországban a demokrácia 1974-es visszaállítása óta először kerültek be a kormányba a szélsőjobboldal képviselői. Evangelosz Venizelosz maradt az új görög kormány pénzügyminisztere. Az átmeneti kormányt Lukasz Papadémosz vezeti, egyaránt tartalmaz minisztereket a két legnagyobb pártból, az eddigi kormányzó szocialistáktól, illetve az eddigi ellenzéki Új Demokrácia pártból.A szakértői kormány munkája 120 vagy 150 napig is eltarthat - jelentette ki Théodorosz Pangalosz, aki a kormányváltás ellenére megőrizte miniszterelnök-helyettesi posztját. A jövő év első negyedében kell a kabinetnek előkészítenie az előre hozott választásokat, s annak lebonyolításáig biztosan hivatalban marad. A nemzeti egységkormányban 17 miniszter van, akik közül 14 szocialista párti, kettő konzervatív, egy pedig szélsőjobboldali.
A görögök eközben mintegy ötmilliárd eurónyi megtakarítást vontak ki az elmúlt egy hét alatt a bankokból a mélyülő politikai válság és az euróövezeti kilépés miatt. Ez a lakosság összes megtakarításának 3 százaléka.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld
Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
