Hírek
2022. December 03. 16:54, szombat |
Belföld
Forrás: Mandiner.hu
Meghalt Hegedüs Zsuzsa szociológus, Orbán Viktor korábbi főtanácsadója
Hosszan tartó, súlyos betegséget követően, életének 76. évében szombat reggel meghalt Hegedüs Zsuzsa szociológus, filozófus
A Mandiner.hu azt írja, hogy Hegedüs Zsuzsa szombat reggel hét órakor halt meg, az értesülést megerősítette Hegedüs Zsuzsa egyik rokona is, majd a miniszterelnök is elbúcsúzott tőle közösségi oldalán.
Hegedüs Zsuzsa a 70-es években Párizsba emigrált, ott szerzett szociológusi diplomát. A rendszerváltozás után az SZDSZ szellemi keménymagjához tartozott, a Tégy a gyülölet ellen mozgalom alapítója volt. A 2000-es években a 2006 októberi 23-i tömegveretés után szembefordult nyilatkozataiban a Gyurcsány Ferenc vezette MSZP-SZDSZ kormánnyal. Az Orbán-kormányok alatt miniszterelnöki főtanácsadó volt, kivette a részét a jobboldal romaintegrációs politikájából.
Hegedüs Zsuzsa Orbán Viktor korábbi főtanácsadója is volt, valamint a Minden gyerek lakjon jól! alapítvány kuratóriumi elnöke. Orbán Viktor tusványosi beszéde után, 2022 nyarán lemondott tisztségéről. Később azonban – miután a kormányfő pontosított a kijelentéseit – azt mondta, hogy a lemondása okafogyottá vált, és elfogadja a miniszterelnök magyarázatát.
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
