Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2019. Február 07. 07:33, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Meghalt Repülős Gizi

Meghalt Repülős Gizi

Kilencvenkét éves korában kórházban meghalt a Repülős Giziként ismert K. Sándorné B. Gizella - írta csütörtöki lapszámában a Magyar Hírlap.

Az újság jelezte, hogy a nőt "tolvajkirálynőként" is emlegették.

Repülős Gizi egy 2012-es bírósági eljárás adatai szerint először 1953-ban került összeütközésbe a törvénnyel besurranásos lopás miatt. Az elmúlt évtizedekben több mint kétszáz bűncselekményt követett el, és legalább tizenkilencszer ítélték el. Nevét onnan kapta, hogy az 1950-es években belföldi repülőjáratokkal utazott Budapestről vidékre lopni.

Repülős Gizi összesen több mint 17 évet ült börtönben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.