Városlista
2025. augusztus 11, hétfő - Zsuzsanna

Hírek

2018. Április 17. 14:44, kedd | Kék hírek
Forrás: feol.hu

Meglőtték az utcán – ömlött az arcából a vér a fehérvári lánynak

Meglőtték az utcán – ömlött az arcából a vér a fehérvári lánynak

Elképesztő dolog történt hétfőn kora délután fényes nappal a nyílt utcán: valószínűleg a Budai úti panelházak valamelyikéből lődözött valaki a sétáló emberekre.

Egy lányt a szeme mellett ért a légpuska lövedéke, egy másikat pedig a combján. A rendőrség nyomoz.

– Hétfőn iskola után 13 és 13.30 között a húgom a barátjával sétált a Budai úton az Interspar előtti buszmegállóhoz, hogy hazaérjenek a busszal. Már a buszmegállóban álltak, amikor valami történt. Annyira emlékezik, hogy mintha hallott volna valami csattanást és érezte, amint valami leesik az arcáról. A barátja ránézett és annyit mondott neki: ömlik a vér az arcodból! – mesél az elképesztő történetről a Fejér Megyei Hírlapnak Helbig-Simon Vivien, az érintett nővére. Mint kiderült, a fiatalok hirtelen nem is tudták, mi történt, de amikor felvették a leesett „valamit” a földről, jöttek rá, hogy egy lövedék – tehát valaki meglőtte a lányt. Azonnal elindultak a kórház felé és hívták a 16 éves lány anyukáját. Sokkos állapotukban nem is jutott eszükbe azonnal, hogy rendőrt, mentőt hívjanak. A kórházi leletekkel azonban már a rendőrség felé vették az irányt és megtették a feljelentést.

Csontig nem hatolt a lövedék, ezért a kórháznak nem kellett intézkednie, így a család maga ment a bizonyítékokkal a rendőrségre. A teljes családot – érthető módon – sokkolta az eset, hiszen akár nagyon rossz vége is lehetett volna. – A húgom szemétől közel 1-2 centiméterre csapódott be a lövedék, ami egyrészt szerencse, másrészt szörnyű belegondolni, hogy ha kicsit arrébb találja el, akkor megvakulhatott volna – világít rá a lényegre Vivien.

Aki a feljelentés mellett a világhálóval is megosztotta esetét – és milyen jól tette, ugyanis kiderült, hogy ugyanebben az időszakban egy másik lányt is meglőttek ugyanitt. Őt a combján érte a sérülés. A rendőrség, információink szerint nagy erőkkel nyomoz: a sértettekkel kedden reggel helyszíni szemlét is tartottak. A részletekről a Fejér Megyei Hírlap szerdai számában olvashatnak.

Egyébként nem ez az első eset, hogy Székesfehérváron lövöldözés keltett riadalmat a lakókban. Ahogy korábban beszámoltunk róla történt már hasonló, de szerencsére egyik esetben sem lett belőle tragédia.

feol.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 07. 07:58, csütörtök | Kék hírek

Őrizetbe vették a miniszterelnök megöletését tervező férfit

2025. Augusztus 05. 07:32, kedd | Kék hírek

Egyhetes ellenőrzési akciót indít a rendőrség

Nagyszabású, az egész országra kiterjedő rendőri akció vette kezdetét, ami egészen a hét végéig, augusztus 10-ig tart majd. Ennek keretében a rendőrség elsősorban a gyorshajtásokat ellenőrzi majd.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Kék hírek

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon - tudatta a rendőrség vasárnap a honlapján.