Hírek
2015. Május 16. 10:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Mégsem a katasztrófavédelemhez kerül a kéményseprés?
BM: nem szerepel a törvényjavaslatban a lakossági kémények tisztításának feladatáthelyezése
A Belügyminisztérium (BM) közlése szerint a sajtóhírekkel ellentétben a kéményseprő-ipari tevékenységről és az ezzel, valamint a tűz elleni védekezéssel összefüggő egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatban nem szerepel, hogy a lakossági kémények tisztításának feladata a kéményseprőktől a katasztrófavédelemhez kerülne.
Mint írták, az indokolásban az szerepel, hogy a javaslat célja egyebek mellett az, hogy "a hivatásos katasztrófavédelmi szervnek lehetősége legyen kéményseprők munkavállalókénti alkalmazására".
A hivatásos katasztrófavédelmi szervek a kéményseprő-ipari tevékenységet a törvényjavaslat elfogadása esetén nem közfoglalkoztatási, hanem a munka törvénykönyve szerinti munkaviszonyban álló kéményseprők alkalmazásával kívánják ellátni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
