Hírek
2017. Július 15. 11:57, szombat |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Megújuló csapadékvíz-elvezető rendszer a Felsővárosban
Székesfehérvár Önkormányzata európai uniós forrásból kezdte meg Felsőváros területén a csapadékvíz-elvezető rendszer megújítását.
A fejlesztés két – egymással párhuzamosan megvalósuló – ütemben kezdődött, a beruházás a vízkárokkal veszélyeztetett területeken biztosítja a megfelelő infrastruktúra kialakítását.
Felsőváros főleg földszintes, szabadon álló családi házakból álló városrész, ahol a megnövekedett beépítések révén nagymértékű csapadékvíz-elvezetési igény merült fel. Az elvezető rendszerek hiánya jelentős kockázatot hordoz magában és a káresemények megelőzése miatt is fontos a fejlesztés megvalósítása. Ezen kívül szintén orvosolandó probléma a városba külterületről bejutó, illetve a belterületen összegyűlt vizek gyors elvezetése a városon kívüli csatornaszakaszokra. Ez is alátámasztja, hogy mennyire hangsúlyos szerepe van a mostani beruházásnak az itt élő helyi lakosság, közvetetten pedig az áthaladó forgalom szempontjából.

Pénteken dr. Cser-Palkovics András polgármester és Földi Zoltán önkormányzati képviselő helyszíni bejárást tartott, a kivitelező cég képviselőjével közösen nézték meg, hogyan haladnak a munkálatok.
Székesfehérvár Önkormányzata többütemű kivitelezéssel valósítja meg a csapadékvizek belterületről történő biztonságos elvezetését szolgáló infrastruktúra megújítását. Az I. és a II. ütem 2018. augusztus 31-ig valósul meg.
Befejezés előtt a felsővárosi csapadékvíz-elvezető rendszer Az I. ütemben 222.662.220 forint támogatási keret terhére a Koppány utca – Kertalja utca –Zámoly utca vonatkozásában az A-0-0 csapadékvíz főgyűjtőcsatorna 1+059,94 és 1+311,75 m szelvények közötti, 250,8 méter hosszú, 1/5 számú szakaszának, valamint az A-0-0 csapadékvíz főgyűjtőcsatorna mellékágaként a meglévő A-3-0 vezeték 159,2 méter hosszú szakaszának rekonstrukciója valósul meg.

A II. ütemben 227.455.231 forint támogatási keret terhére az A-0-0 I/6 jelű csapadékvíz főgyűjtőcsatorna 225,23 méter, valamint az A-5-0 jelű csapadékvíz főgyűjtőcsatorna 220,40 méter hosszúságú szakaszának rekonstrukciójára kerül sor.
- Mindkét ütemben a munkálatok egyes szakaszokon az útburkolat és a járdák felbontásával, valamint a vízelvezető árkok felújítása során azok környezetének átépítésével járnak. A helyreállítás során az eredetivel azonos műszaki szintű állapot visszaállítása történik majd meg. A Csutora utcában pedig fasortelepítés lesz még ősszel.
A beruházás látható eredménye lesz, hogy megfelelő csapadékvíz-elvezetési kapacitás biztosításával megóvhatóak a különböző köz- és magántulajdonú, felszín alatti vagy felszíni infrastruktúrák, a zöldterületek mentesülnek a hirtelen jelentkező terhelésből fakadó vízelöntések veszélyétől.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód
Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód
Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt
Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt
2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek
A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.
