Hírek
2011. December 07. 12:59, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Mélyen behatolt az ország légterébe
A pilóta nélküli amerikai kisrepülőgép, amelynek lelövéséről vasárnap adott hírt az iráni média, mélyen behatolt Irán légterébe – közölte szerdán a teheráni rádió.
A közlés szerint az RQ-170 típusú drónt Kasmar város fölött észlelte az iráni légvédelem, mintegy 225 kilométernyire az afgán határtól. A vasárnapi bejelentés nem tért ki arra, mikor lőtték le a kisrepülőgépet.
Az amerikai hadsereg akkori tájékoztatása szerint a drón „lezuhant”, miután éveken át végzett felderítő repüléseket Irán fölött egy afganisztáni támaszpontról felszállva.
Szerdán Washingtonban bejelentették, hogy a szóban forgó repülőgépnek a betáplált programja szerint automatikusan vissza kellett volna térnie kiindulási pontjára, még akkor is, ha megszakadt vele a kapcsolat. Emiatt az amerikai fél valószínűbbnek tartja a meghibásodást, mint azt, hogy a drónt az iráni légvédelem lőtte le.
Az afganisztáni NATO-misszión belül azt feltételezik, hogy a teheráni közlés alighanem egy fegyverek nélkül felszállt felderítőgépre vonatkozik, amely a múlt hét végén tűnt el Nyugat-Afganisztán fölött. A misszió nem közölte az eltűnt gép típusát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld
Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
