Hírek
2014. Augusztus 01. 10:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Miért nem tudunk ellenállni az édességnek?
Egy hosszú, nehéz és kimerítő munkanap után mire sem vágyik az ember, mint egy kis kényeztető édességre. Azonban vannak, akik jobban ellen tudnak állni a kísértésnek...
...míg mások addig esznek, amíg a szemük előtt van a csábító finomság. Egy a Fox News-on megjelent tanulmány szerint a különbség az agyi aktivitásban keresendő.
A szakemberek régóta kíváncsiak arra, hogy egyeseknek miért van nagyobb önkontrolljuk, mint másoknak. Az új tanulmány keretében megállapították, hogy a jutalmazásért és az önkontrollért felelős agyi régiók aktivitása megmagyarázhatja ennek okát.
A vizsgálat keretében a résztvevők agyi területeinek aktivitását mérték meg, miközben magas zsírtartalmú, csábító ételekről mutattak képeket nekik. A 31 női résztvevőnek mutatott képek fele olyan magas kalória-és zsírtartalmú ételeket tartalmazott, mint a sajtburger, a sült krumpli vagy a desszertek. A többi képen természetről vagy éppen emberekről készült pillanatfelvételek voltak láthatóak.
Az ezt követő héten a résztvevőknek folyamatosan be kellett számolniuk arról, hogy mit ettek, sóvárogtak-e hizlaló ételek után és ha igen, engedtek-e a csábításnak.
Megállapították, hogy azok, akik a jutalomért felelős agyi régióban mutattak nagyobb aktivitást, nem igazán tudtak ellenállni a kísértésnek, míg azok, akiknek inkább az önkontrollért felelős régiójuk volt aktívabb, sikeresebben álltak ellen az édességeknek és a magas kalóriatartalmú ételeknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 31. 14:00, kedd | Életmód
Eurostat: az EU-ban 517 kilogramm hulladék keletkezett személyenként 2024-ben
2026. Március 31. 12:00, kedd | Életmód
Új kulcsosházat adtak át a Mecsekben
Átadták a közelmúltban kormányzati támogatásból korszerűsített kulcsosházat a Tolna vármegyei Váralján, a Mecsek északkeleti lábánál hétfőn.
2026. Március 31. 10:00, kedd | Életmód
Így lehet környezetbarátabb módon nyírni a füvet
Felhívással fordult a lakossághoz és kiemelten az önkormányzatokhoz a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a települési parkok és zöldfelületek fenntarthatóbb kezelése érdekében
