Hírek
2017. Június 16. 08:31, péntek |
Helyi
Forrás: feol.hu
Mindenhol fürdőzésre alkalmasak a strandok a Velencei-tó mentén

Kirobbant a nyár, zsivajjal, családokkal telt meg a Velencei-tó minden strandja. Jó hír, hogy a kijelölt fürdőhelyek mindegyikében nyugodtan pancsolhatunk!
Csütörtökön még 23 fokos volt a víz a Velencei-tónál, ami már igazán alkalmas a fürdőzésre. Az elkövetkezendő napokban - persze pont szombatra és vasárnapra csúcsosodva ki - kicsit csökken a hőmérséklet, így várhatóan a víz hőfoka is, mégis igazán kellemes klímával köszönt ránk a nyári szünet.
A Velencei-tó használati engedéllyel rendelkező strandjai minden szempontból felkészültek a vendégek fogadására. A víznek nemcsak a hőfoka, de a minősége sem adhat okot a panaszra - derült ki a kormányhivatal jelentéséből.
Vizsgálták Agárdon a Park Kemping strandját („jó" minősítés), a VVSI-t („besorolás alatt"), a Napsugár strandot („kiváló"), valamint a TINI szabadstrandot („besorolás alatt"). Gárdonyban a Sport-Beach-et („kiváló"), a Panoráma partszakaszt („besorolás alatt") és a gárdonyfürdői TóParty Rendezvénystrandot („kiváló"). Velencén a Velence Resort & Spa strandot („kiváló"), a Velence Korzó szabad strandját („kiváló"), a Tóbíró strandot („kiváló"), a Drótszamár Kemping-strandot („kiváló") és az Északi strandot („kiváló") is.
A dunaújvárosi hivatalhoz tartozó Duna Holtágon egy természetes fürdőhelyre nyújtottak be kérelmet fürdővízhasználat engedélyezésére. A Szalki-sziget szabadstrand jó minősítést kapott.
- S. Töttő Rita
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Október 02. 07:09, csütörtök | Életmód
Restaurált állapotban ismét vízen a Szent Jupát
Újra vitorlát bontott a Szent Jupát: 40 év után ismét vízen a földkerülő hajó. Fa Nándor és Gál József vitorlás hajója restaurált, működőképes állapotban várja az érdeklődőket a révfülöpi Cholnoky Jenő Kikötőben.