Hírek
2016. Április 04. 07:48, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Miniszterek mellett a legfőbb ügyészt kérdezik a képviselők

Minisztereknek és a legfőbb ügyésznek címzett kérdések, valamint azonnali kérdések hangozhatnak el ma az Országgyűlésben.
A Ház aktuális kéthetes ülésének utolsó napja délelőtt 11 órakor, napirend előtti kérdésekkel kezdődik, amit a kérdések követnek.
A parlament honlapján elérhető információk alapján a kormánypárti padsorokból Bene Ildikó a szolnoki vasúti járműgyártás jövőjéről kérdezi a fejlesztési minisztert, míg a kereszténydemokrata Hollik István várhatóan Juhász Péter, az Együtt alelnökének lakásbérlésével kapcsolatban vár állásfoglalást az igazságügyi minisztertől.
Ellenzéki oldalról a szocialista Kiss László "egy elmaradt bocsánatkérésről" című kérdésével fordul Orbán Viktor miniszterelnökhöz a tanártüntetésekkel kapcsolatban. A jobbikos Ander Balázs a Miniszterelnökséget vezető miniszternek, Lázár Jánosnak teszi fel "Cigányügy, süllyedő hajó?" című kérdését. Az LMP-s Sallai R. Benedek pedig arról kérdezi, majd a legfőbb ügyészt, hogy "miért húzódnak olyan sokáig a politikailag kényes ügyek". A képviselők a kérdéseket követően - szintén egy órában - azonnali kérdéseket tehetnek fel a kabinetnek. A Ház ülése ezt követően napirend utáni felszólalásokkal ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.