Hírek
2013. Február 04. 12:53, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Műtét előtt 4-8 héttel ajánlott abbahagyni a dohányzást
Műtét előtt 4-8 héttel ajánlott abbahagyni a dohányzást, hogy csökkenhessen a komplikációk kockázata - hangoztatják svéd orvosok.
"Ötven százalékkal kisebb az esélye fertőzésnek, vérrögképződésnek, ha egy dohányos legalább egy hónapos szünetet tart operáció előtt, mint ha nem" - idézte Peter Friberget, a Svéd Orvosi Kamara elnökét a Dagens Nyheter című lap hétfői száma.
Tavaly 16 ezer esetben mutatkozott komplikáció dohányos betegnél műtét után, az összes operáció utáni problémák fele náluk jelentkezett. Svédországban ugyanakkor csak 15-20 százalék között van a dohányzók aránya, ebben benne vannak az alkalmi dohányzók is - tette hozzá a The Local című svéd netlap.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
