Hírek
2022. Május 30. 09:04, hétfő |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Nagyon kedvező áron tud Szerbia gázt vásárolni Oroszországtól
Nagyon kedvező áron tud a következő három évben Szerbia gázt vásárolni Oroszországtól - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök vasárnap azt követően, hogy telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyinnal.
Jelezte, egyelőre nem közölheti, hogy milyen áron vásárol majd gázt Szerbia, erről a szerbiai Srbijagasnak és az orosz Gazpromnak kell egyeztetnie.
A gázellátásról szóló, hatályban lévő tízéves megállapodás Szerbia és Oroszország között a hónap végén lejár. Az új szerződés a szerb elnök bejelentése szerint három évre szól.
Aleksandar Vucic azt is közölte, hogy a szerbiai gáztározók bővítéséről is egyeztetett az orosz elnökkel. Az udvarnoki gáztározó többségi tulajdonosa a Gazprom.
"Amennyiben mindent a megbeszéltek szerint tudunk megvalósítani, biztosítva leszünk télre" - magyarázta a szerb államfő.
A két elnök tavaly novemberben Szocsiban állapodott meg arról, hogy egyelőre nem változik a Szerbiának szállítandó gáz ára, a beszállított mennyiséget viszont a megnövekedett szükségletek miatt növelik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld
Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
