Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2011. Augusztus 16. 07:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Nagyot szaladt a BUX - 240 alatt a svájci frank

Nagyot szaladt a BUX - 240 alatt a svájci frank

Az optimistára fordult nemzetközi hangulatban a hazai értéktőzsde is kezd magára találni az elmúlt hét mélyrepüléséből.

A BUX 4,5 százalékos erősödéssel, 18 840 ponton zárt. Különösen a MOL és az OTP részvényei voltak kapósak. Arra a híresztelésre, hogy a svájci jegybank beavatkozhat a frank gyengítése érdekében, már önmagában gyengülni kezdett a helvét fizetőeszköz.

Az OTP 6 százalékot erősödött, 4450 forintig. A MOL 6,7 százalékot ralizott, és 17 500 forinton zárt. A Magyar Telekom 4,1 százalékot drágult, 510 forintra. A Richter 0,8 százalékos erősödéssel vette ki a részét a mai napból, és 34 680 forintig ment fel a jegyzése. Az Egis most is a gyengébb oldalát mutatta, és 0,6 százalékos csökkenés mellett, 15 600 forinton zárt.

Elterjedt hétvégén, hogy a Svájci Nemzeti Bank beavatkozhat a frank gyengítése érdekében. Az 1,10 feletti szinteket szeretné tartani a monetáris hatóság az euróval szemben. Ez a hír jótékony hatással volt a forint kereskedésére is. A svájci frank 239 forint felett mozgott a koraesti órákban. Az eurót 269 forint 70 filléren jegezték, míg a dollár 186 forint 80 fillérig ment le.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: frank

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.