Hírek
2017. Május 13. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Nem jelölt tej-összetevőt tartalmazó töltött keksz került forgalomba
Az unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén keresztül érkezett bejelentés szerint nem jelölt tej-összetevőt tartalmazó, vaníliás ízesítésű krémmel töltött szendvicskekszet szállítottak Magyarországra
- hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken. A hatóság megtette a szükséges lépéseket a még készleten lévő termékek kivonására a forgalomból.
A keksz tejallergiában és tejcukor-érzékenységben szenvedőknek panaszt okozhat, ezért a Nébih azt javasolja, hogy a Sandwich Biscuits Vanilla Flavoured (Morello) elnevezésű, idén szeptember 26-i minőségmegőrzési idejű, Törökországból származó terméket a tejallergiások és tejcukor-érzékenyek ne fogyasszák el.
A hatályos jogszabályok szerint az allergiát vagy intoleranciát okozó anyagokat fel kell tüntetni az élelmiszereken a fogyasztók biztonsága érdekében - emelte ki a Nébih.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Megkezdődött az új elektromos Mercedes-Benz C-osztály sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
