Városlista
2026. március 31, kedd - Árpád, Benjámin, Benő

Hírek

2013. Január 11. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem lesz 13. havi nyugdíj, de pluszpénzt kaphatnak a nyugdíjasok

Nem lesz 13. havi nyugdíj, de pluszpénzt kaphatnak a nyugdíjasok

A Magyar Nemzet információi szerint nem lesz 13. havi nyugdíj. A lap a kormány terveit ismerő forrásra hivatkozva azt írja, hogy a kabinet a nyugdíjak reálértékének megőrzésére tett ígéretet, és ezt meg is tartotta, de az is elképzelhető, hogy ennél többre is futja majd, vagyis amennyiben a gazdaság állapota ezt lehetővé teszi, egyszeri kompenzációt kaphatnak év végén a nyugdíjasok.

Azt azonban határozottan cáfolta a forrás, hogy ezzel a 13. havi nyugdíj rendszerét állítanák vissza. A meg nem nevezett forrás mindezt azután közölte, hogy az Index azt írta, a kormány a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetését fontolgatja. Az internetes lap szerint a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetése abban térhet el az MSZP által korábban alkalmazott rendszertől, hogy nem pénzben, hanem a mostani állami kafetériaelemek valamelyikén, például Szép-kártyán vagy Erzsébet-utalványon keresztül kapnák meg a nyugdíjasok.

Címkék: juttatás, nyugdíj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.