Hírek
2018. Március 04. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Nem okoz terméskiesést a tavasz eleji fagy
Az elmúlt napokban hidegrekordot regisztráltak az ország több pontján; ennek ellenére nem fenyegeti veszély az idei gyümölcstermést
– közölte Apáti Ferenc a Magyar Nemzetnek. A FruitVeb Magyar Zoldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács gyümölcs-főbizottságának elnöke a lapnak elmondta, a mostoha időjárás ellenére a legtöbb gyümölcsfajta esetében egyáltalán nem okozott károkat az esetenként mínusz 15 vagy akár 20 Celsius-fok, viszont a korai virágzású kajszi- és őszibaracknál már megindult a fakadás. Ezeknél a fajtáknál már március közepén megkezdődik a virágzás, így a megbomlott rügyekben bőven tehet kárt a fagy, mértéke akár a harminc százalékot is elérheti. Ez nem lesz feltétlenül kihatással a termésre, ugyanis ha később nem kell szélsőséges időjárással számolni, akkor a virágok fele-harmada elég a normál terméshez – közölte a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
