Hírek
2020. Március 04. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - fotó: twitter
Nem támogatja a dalszövegei miatt elítélt katalán rapper kiadatását az Európai Bíróság

Az Európai Bíróság kedden elutasította a spanyol hatóságok kérelmét, miszerint a Valtonyc művésznéven ismert, provokatív dalszövegei miatt hazájában elítélt rappert,
az ellene kiadott európai elfogatóparancs értelmében automatikusan ki kell adni a spanyol fővárosnak.
A luxemburgi székhelyű testület visszaküldte az ügyet az illetékes genti törvényszékhez. A bíróság arra szólította fel a belga hatóságokat, vizsgálják meg, hogy azok a cselekedetek, amelyek miatt a rappert hazájában elítélték, szintén bűncselekményeknek minősülnek-e Belgiumban, és elég súlyosak-e ahhoz, hogy igazolják az elfogatóparancs végrehajtását.
A bíróság azonban kiemelte, hogy a spanyol hatóságok kérelmét még nem véglegesen utasították el.
Az illetékes belga fellebbviteli bíróság 2018 novemberében elutasította Valtonyc kiadatását, és az Európai Bíróság véleményét kérte ki az üggyel kapcsolatban. Josep Miguel Arenas Beltránt, azaz Valtonycot 3 és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélték 2018 májusában, Spanyolországban. A katalán származású rapper a GRAPO (Október 1-je Antifasiszta Ellenálló Csoportok) spanyol szélsőbaloldali szervezet, a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorcsoportot dicsőítése, a terrorizmus áldozatain való gúnyolódás valamint a királyi család gyalázása miatt kapta a büntetést. Miután az ítéletvégrehajtás elől Beltrán Belgiumba menekült a spanyol hatóságok európai elfogatóparancsot adtak ki ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:48, szerda | Külföld
Izraeli- palesztin - Benjámin Netanjahu: a hadsereg a béketervnek megfelelően a Gázai övezetben marad
2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld
Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit
Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -
2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Külföld
Bemutatta béketervét Trump, az izraeli gázai konfliktusra vonatkozóan
2025. Szeptember 28. 09:50, vasárnap | Külföld
Kijev kész segíteni Magyarországnak és Szlovákiának az energiahordozók alternatív beszerzésében
Ukrajna kész segíteni Magyarországnak és Szlovákiának az energiahordozók alternatív beszerzésében - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombati kijevi sajtótájékoztatóján.