Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Nem tervez nyugdíjelvonást a kormány

Nem tervez nyugdíjelvonást a kormány

Sem a kormány, sem a közigazgatási államtitkárság nem tervez nyugdíjelvonást a jövő évben – az erről szóló sajtóhírek csak találgatások, közölte szerdán a kormányszóvivői iroda.

Az iroda szerint nem szerepel a kabinet vagy az államtitkárság napirendjén semmilyen, nyugdíjcsökkentésről szóló javaslat, és nincs erre vonatkozó adat a 2012-es büdzsé tervezett sarokszámai között sem. Szerdán több hír is napvilágot látott a feltételezett nyugdíjelvonással kapcsolatban, például a Népszava oldalain is – emlékeztet a hivatal, egyúttal cáfolva a 'zavaró hangulatkeltésre alkalmas' sajtóértesüléseket. A szóvivői iroda szerint a kormány jövőre egy olyan, stabil és fenntartható nyugdíjrendszert szeretne megalkotni ami nem termeli újra az államadósságot, és megőrzi a nyugdíjak reálértékét – tudatta a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását

A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.

2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld

A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök

Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.