Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2011. November 15. 14:14, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem tudott gyorsulni az eurózóna gazdasága

Nem tudott gyorsulni az eurózóna gazdasága

A várakozásoknak megfelelően nem sikerült felgyorsulnia az eurozóna gazdasági bővülésének a negyedévben, már Németországnak és Franciaországnak is nagy küzdelmet jelent a zóna recesszióba süllyedésének megakadályozása.

Az előző három hónaphoz hasonlóan 0,2 százalékos volt a GDP-bővülés a harmadik negyedévben is. Az adat éves szinten is összhangban van a becslésekkel, 1,4 százalékos volt a növekedés az előző év azonos időszakához viszonyítva. A várakozások szerint lassulhat a zóna gazdasága a negyedik negyedévben, az európai vezetőknek nagy küzdelmet jelent a térséget sújtó adósságválság miatti nyugalmatlanság eloszlatása. Mario Draghi EKB-elnök az enyhe recesszió lehetőségére figyelmeztetett.

A zóna legnagyobb gazdaságai ma reggel tették közzé GDP adataikat, mind Franciaország, mind Németország jó adatot mutatott fel a nagyobb fogyasztói kiadásoknak köszönhetően. A német gazdasági növekedés 0,5 százalékkal, míg a francia 0,4 százalékkal gyorsult. A spanyol és a belga növekedés megakadt a harmadik negyedévben, míg a holland és portugál gazdaság zsugorodást mutatott. Portugália - mely adóemelés mellett csökkentette kiadásait, hogy megfeleljen a 78 milliárd eurós nemzetközi segély megkapásához szükséges feltételeknek – közleménye szerint ez volt a negyedik egymást követő negyedév mikor romlott az ország gazdasági teljesítménye.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.