Hírek
2017. Október 10. 08:10, kedd |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Október 15-én ismét botanikai séta a lesz a Károlyi kastély parkjában

A soron következő botanika sétára a fehérvárcsurgói kastélyparkban október 15-én, vasárnap, 14 órakor kerül sor.
A látogatók felfedezhetik a 22,5 hektáros történeti kertet, amely egyben természetvédelmi terület, a rekonstrukció kapcsán frissen telepített növényeket.
A séta során bemutatják a 100-170 éves meglévő őshonos és egzóta faállományt, a csónakázó tavat és a gloriette épületét is. A helyreállítást állandó kiállítás is bemutatja, amely Ombódi Ildikó kerttörténész rendezésében az egykori „mosóház” épületében, a park bejárata mellett nyílt.
A férőhelyek korlátozott száma miatt kizárólag előzetes regisztrációval lehet részt venni a sétán.
Regisztráció és tájékoztatás:
Károlyi József Alapítvány, Károlyi Kastély,
8052 Fehérvárcsurgó, Petőfi u. 2.
Tel. 06 21 311 04 26;
e-mail: info@karolyikastely.hu.
A botanikai séták további időpontjai 2017-ben: november 19. és december 17.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár
A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat
Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Életmód
Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra, sérültek is vannak
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.