Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2021. Február 10. 08:00, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Oltóközpont lehet a Barcelona stadionja

Oltóközpont lehet a Barcelona stadionja

Az FC Barcelona futballstadionja, a Camp Nou a koronavírus elleni tömeges oltás központja lehet - adta hírül az Esport3 katalán tévécsatorna.

A katalán egészségügyi minisztérium terve szerint az arénát felkészítik arra, hogy megfeleljen a pandémia kiváltotta helyzetnek, mire az oltások tömeges beadására sor kerülhet Barcelonában.

A szaktárca azért szemelte ki az egyik leendő színhelynek a stadiont, mert a lakosság zömének a lehető leggyorsabban történő beoltásához tágas szabadtéri területekre van szükség, amelyek mindenki számára könnyen elérhetőek. A Camp Nou megfelel a követelményeknek, s a katalán hatóságok már előzetes egyeztetéseket folytattak az ügyben a Barcelona képviselőivel.

A csatorna híre szerint a Barcánál jól fogadták a javaslatot, de azt a klub új elnökének kell jóváhagynia, akit március 7-én választanak meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.