Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2017. November 07. 09:07, kedd | Belföld
Forrás: hvg.hu

Órákig számolták a rendőrök a milliókat Dömsödi Gábor feleségének lakásában

Órákig számolták a rendőrök a milliókat Dömsödi Gábor feleségének lakásában

A Blikk szerint az erkélyen keresztül jutott be a lakásba egy csaló, aki a vécétartályban rejtett el több millió forintot.

A volt tévés műsorvezető pásztói polgármester vasárnap találta meg a pénzt egy nem vízhatlan zacskóban.

Csaknem ötmillió forintot rejtett el egy csaló Dömsödi Gábor pásztói polgármester feleségének pesti albérleté­ben – írja a szerdai Blikk az egykori tévés műsorvezető beszámolója alapján.

Mint kiderült, a szomszédnak hamis aranytömböt adott el egy csaló bő fél éve, de még mielőtt távozhatott volna a vevő lakásából, az gyanút fogott, és bezárta az eladót, amíg elment megvizsgáltatni az aranyat. A csaló ez idő alatt megpróbált elmenekülni a harmadik emeleti lakásból: átmászott Dömsödiék erkélyére és betörte az erkélyajtót. Mindezt az átvert szomszéd is látta lentről.

Az albérletben senki sem volt, onnan kijutni már nem tudott, ott kapták el a rendőrök, de a pénzt nem találták meg, bár Dömsödi szerint órákig keresték a lakásban.

A csaló előzetesbe került, és a napokban jelentkezett a közös képviselőnél, hogy kifizetné az okozott kárt. Állítólag ragaszkodott ahhoz, hogy felméresse az albérletben okozott kárt, és ez lett gyanús a pásztói polgármester elmondása szerint.

Dömsödi Gábornak így jutott eszébe, hogy a vécétartályt nem szerelték szét a rendőrök, végül vasárnap ő maga tette ezt meg. Meg is találta ott a pénzt, és hívta a rendőröket.

Öt-hat óráig eltartott, mire megszámolták a pénzt a helyszínelők, majdnem 5 millió forint volt a szatyorban. Először meg kellett szárítani és szét kellett választani az összetapadt bankjegyeket, mert nem vízhatlan zacskóban voltak, így minden egyes vécélehúzás vízzel árasztotta el a csomag tartalmát – mondta a lapnak Dömsödi Gábor.

hvg.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld

Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás

Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható

Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.