Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2022. Április 27. 15:27, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Orbán: meghosszabbítja a kormány az üzemanyag- és az élelmiszerárstopot

Orbán: meghosszabbítja a kormány az üzemanyag- és az élelmiszerárstopot

A kormány úgy döntött, hogy július elsejéig meghosszabbítja az üzemanyagra és az egyes élelmiszeripari termékekre vonatkozó árkorlátozó intézkedéseket - jelentette be a miniszterelnök szerdán.

Orbán Viktor a Facebook-oldalára feltöltött videóban közölte: a kormány szerdai ülésén foglalkozott az üzemanyagárak és az élelmiszerárak kérdésével. Hangsúlyozta: egész Európában nőnek az árak, aminek elsődleges oka a háború, és amíg a háború nem ér véget, addig az árak nőni fognak.

"Ezt azonban nem nézhetjük tétlenül Magyarországon, a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családokat megvédje az áremelkedések következményétől" - jelentette ki a kormányfő, hozzáfűzve, ezért alkalmaznak az üzemanyag és néhány alapvető élelmiszer esetében is árkorlátozást, illetve ársapkát, ezeknek a határideje azonban hamarosan lejár.

"Ma döntenünk kellett, mi legyen. Úgy döntöttünk, hogy július elsejéig mindkét esetben meghosszabbítjuk az árkorlátozó intézkedéseinket, tehát mind az üzemanyag ára, mind a kiválasztott élelmiszeripari termékeknek az ára július elsejéig változatlan marad. Mindent megteszünk, hogy védjük a családokat" - hangsúlyozta Orbán Viktor.

Címkék: árstop, orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.