Hírek
2018. Február 25. 15:58, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Oscar-díj - A szakértő reménykedik a Testről és lélekről győzelmében
Dudás Viktor filmszakértő reméli, hogy ismét Oscar-díjnak örülhet az ország március 4-én, az Oscar-gálán, amelyen Enyedi Ildikó Testről és lélekről című filmje is jelölt a legjobb idegen nyelvű film kategóriájában.
Dudás Viktor vasárnap az M1 aktuális csatornán azt mondta: a verseny nagyon kiélezett, hiszen ami két éve a Saul fiát magyar szempontból biztos esélyessé tette, hogy Cannes-i díjazottként volt ott a jelöltek között, az most elmondható Ruben Östlund A négyzet című filmjéről. A kategóriában az Una mujer fantástica című chilei film is nagyon sok rajongót szerzett magának - tette hozzá.
A szakértő úgy fogalmazott: sajnos pont a legjobb külföldi film kategóriában "nem csak a filmen múlik" a siker; függetlenül attól, hogy Enyedi Ildikó filmje mennyire szép, lírai és mennyire új formanyelvet hoz, ha van két másik olyan film a jelöltek között, amelynek akár a kampánya sokkal erősebb, akkor lehet, hogy nem is az esztétikai élmény, a filmélmény fog dönteni.
A 90. Oscar-díjátadó gálát március 4-én rendezik meg a Los Angeles-i Dolby Színházban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV helyzetének áttekintésétől függ a menedzsment jövője
Vitézy Dávid a MÁV helyzetének áttekintéséttől teszi függővé a döntést, hogy szükséges-e strukturális változás az állami vasúttársaság menedzsmentjében.
2026. Május 16. 06:21, szombat | Belföld
Magyar Péter: hétvégente látogatható lesz a Karmelita kolostor, és ezen a hétvégén a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda épülete is
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
