Hírek
2017. Július 11. 15:32, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Öt-hat aranyat várnak a szurkolók a Vizes vb-n a magyar sportolóktól

A magyar közönség kifejezetten optimistán várja a pénteken kezdődő magyarországi vizes világbajnokságot, amelyen öt-hat aranyéremre számít - derült ki az NRC és a NetPanel kedden publikált reprezentatív felméréséből.
Az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. összefoglalója szerint június közepén, vagyis szűk egy hónappal az esemény kezdete előtt a megkérdezettek háromnegyede tudott arról, hogy Magyarország rendezi a világbajnokságot. Budapesten pedig, ahol a versenyek többsége lesz, tízből kilencen voltak e téren tájékozottak.
A legnagyobb hazai online piackutatási panel, a NetPanel válaszadói közösség segítségével végzett felmérés alapján a megkérdezettek 57 százaléka nyilatkozott úgy, hogy érdekli a vizes vb, és 39 százalék tervezi, hogy aktívan követi majd az eseményeket. Igaz, a többség csak a magyar érdekeltségű versenyekre - azon belül is leginkább az úszásra és a vízilabdára - figyel majd oda, hét százaléknyian viszont igyekeznek minden eseményt figyelemmel kísérni.
Kurucz Imre, az NRC kutatási igazgatója kiemelte, a hazai közönség kifejezetten optimista, 93 százalékuk szerint a magyar sportolók eredményesen szerepelnek majd.
"A többség legalább öt-hat aranyéremre számít. A szurkolók reményei szerint az éremtáblázaton is előkelő helyen, a megkérdezettek közel fele szerint az első három pozíció valamelyikén végzünk majd" - tette hozzá Kurucz.
A legtöbben Hosszú Katinkától várják az aranyat, több mint 90 százalék számít erre, de a szurkolók mintegy fele Cseh Lászlót és Gyurta Dánielt is a dobogó legmagasabb fokán szeretné látni. Az érmes helyezéseket illetően még nagyobb a magabiztosság: Cseh és Gyurta esetében az emberek több mint háromnegyede, Kapás Boglárka esetében kétharmada, Jakabos Zsuzsanna kapcsán pedig csaknem fele számít érmes helyezésre.
A magyar vízilabdázókkal szemben is komolyak a várakozások: a férfiaktól minden harmadik, a nőktől minden ötödik szurkoló aranyat vár, arra pedig szinte senki sem gondol, hogy a hazai közönség előtt szereplő csapatok lemaradnak a dobogóról. Szép számban vannak ellenben olyanok, akik szerint mindkét magyar együttes megnyeri a tornát.
Bár a megkérdezettek több mint egyharmada senkit nem tudott kedvenceként megnevezni a vb magyar résztvevői közül, az esemény iránt érdeklődők és azt aktívan követni szándékozók körében csak 11 százaléknak nincs favoritja. Legtöbbjüknek Hosszú Katinka a kedvence, a háromszoros olimpiai bajnok úszót a szurkolók 29 százaléka tartja elsőszámú kedvencének, míg a második legkedveltebb úszót, Kapás Boglárkát 12 százalék.
A toplista második helyén a férfi vízilabda-válogatott áll 19 százalékkal. A kedvencek között ott van Cseh László és Gyurta Dániel is, egyaránt nyolc százalékkal, és Kenderesi Tamás (6 százalék) sem hiányzik a listáról. Utóbbi leginkább a fiatal hölgyek szívébe lopta be magát, míg Kapás Boglárka a férfiak körében örvend kimagasló népszerűségnek - áll a közleményben.
A kutatást az NRC ezerfős mintán végezte, amely reprezentatív a 18-59 éves magyar lakosságra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.
2025. Október 01. 07:44, szerda | Belföld
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem és a BMW Debrecen
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Debrecen, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felsőoktatási intézményben tartott sajtótájékoztatón.
2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen
Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.