Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2018. Június 15. 11:57, péntek | Belföld
Forrás: MTI / MTI Fotó: Balázs Attila

Óvatosan! A szünidőben több a gyermekbaleset

Óvatosan! A szünidőben több a gyermekbaleset

Nő a gyermekeket érő balesetek száma a szünidőben - mondta Tokodi Panna, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) baleset-megelőzési osztályának munkatársa péntek reggel az M1 aktuális csatornán.

A statisztikák szerint a gyermekbalesetek harmada a nyári időszakban történik - ismertette. A személyi sérüléssel járó balesetek a leggyakoribbak, főként gépjárművek utasaiként szenvedik el ezeket, de ilyenkor több a kerékpáros ütközés, elesés is. A legtöbb baleset hátterében figyelmetlenség vagy a szabályok be nem tartása áll.

A 10-14 évesek a legveszélyeztetettebbek, mert őket már szülői felügyelet nélkül is utcára engedik - hívta fel a figyelmet Tokodi Panna.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.