Hírek
2018. Október 16. 15:55, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Óvintézkedésekkel megelőzhető a Facebook-felhasználók megkárosítása

Számos módszer van a Facebook-felhasználók megkárosítására, de a legtöbb leselkedő veszély pár óvintézkedéssel megelőzhető - mondta Ormós Zoltán internetjogász az M1 aktuális csatornán kedden.
Közölte: hasznos a kétlépcsős azonosítás, amely azt jelenti, hogy ha a tulajdonos felületére valaki idegen eszközről próbál belépni, akkor ahhoz egy második jelszóra is szüksége lesz, amely sms-ben érkezik meg a tulajdonos telefonjára.
Kiemelte: a Facebookhoz köthető alkalmazásoknál elővigyázatosságból érdemes az email és jelszó párossal bejelentkezni.
Elmondta, a legutóbbi Facebookot érő hackertámadás során is többek között azért történtek anyagi károkozások, mert egyes alkalmazásoknál a felhasználók kényelmi szempontok miatt a Facebookot használták belépésre, a hagyományos email és jelszó helyett.
Az internetes csalók több mint 29 millió felhasználó Facebook-fiókját törték fel, többek között egy magyar autóhirdetési portált is megkárosítottak - tette hozzá Ormós Zoltán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.