Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2016. Július 16. 09:20, szombat | Külföld
Forrás: mtiu/hirado.hu

Puccskísérletet hajtott végre a katonaság egy része Törökországban

Puccskísérletet hajtott végre a katonaság egy része Törökországban

Sikertelen államcsínyt hajtott végre Törökországban mára virradóra a török hadsereg egy része.

Péntek este bejelentették a puccsot megkísérlők, hogy átvették a hatalmat. Kijárási tilalmat és katonai igazgatást rendeltek el az ország teljes területén. Katonai ostrom alá vettek több fontos épületet, bombatalálat érte a török parlamentet is.

Recep Tayyip Erdogan államfő szombata reggel Isztambulban kijelentette, hogy meghiúsították a katonai puccskísérletet és hazaárulásnak minősítette azt, egy vezető török tisztviselő pedig azt közölte, hogy már a kormányhoz hű erők uralják a török hadsereg főparancsnokságát, kis lázadó csoportok még ellenállnak.

Az Anadolu állami hírügynökség jelentése szerint eddig több mint 750 katonát tartóztattak le a puccsal összefüggésben. Emellett a hadsereg öt tábornokát és 29 ezredesét váltották le. A hatalomátvételi kísérlet alatt legalább hatvanan meghaltak, sokan közülük civilek, százötvenen megsebesültek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.