Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2020. Augusztus 13. 07:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rajzeszközöket gyűjtenek sérült gyermekeknek

Rajzeszközöket gyűjtenek sérült gyermekeknek

Rajzeszközöket gyűjt a Civilút Alapítvány az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségével (ÉFOÉSZ) együttműködésben szerdától fogyatékossággal élő, sérült gyermekeknek és felnőtteknek.

Az alapítvány közleménye szerint a Varázsceruza - Rajzolj mosolyt! kezdeményezés célja, hogy vidámabbá tegyék a sérült gyermekek mindennapjait, emellett a rajzeszközök segítik a fogyatékossággal élők művészetterápiás foglalkozásait, mivel az alkotás folyamata, az önkifejezés hozzájárul a sérült emberek kommunikációjához.

A szervezők színes ceruzát, filctollat, zsírkrétát, vízfestéket, temperát, matricákat várnak szeptember 12-ig. A rajzeszközök elküldhetők postán a Civilút Alapítványnak címezve vagy elhelyezhetők a gyűjtőpontokon lévő gyűjtődobozokba. A gyűjtőpontok címe megtalálható a www.civilut.hu weboldalon.

A tervek szerint az adományokat szeptember 14-én, a Sérült Gyermekek Napján adja át a Civilút Alapítvány.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.