Hírek
2019. Július 02. 07:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Rekordmeleg volt a június Magyarországon
Rekordmeleg volt a június Magyarországon - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn honlapján.
Azt írták: az 1901 óta vezetett mérések alapján 2019 júniusa a legmelegebb lett. Az előző csúcstartót, a 2003-as júniusi átlagot 0,32 fokkal múlja felül az idei. A 1981-2010-es időszak júniusi átlagánál (19,04 Celsius-fok) pedig 3,6 fokkal magasabb a 2019. júniusi átlaghőmérséklet.
Az előrejelzés szerint kedden még országszerte hőség várható, majd zivatarokkal érkezik egy hidegfront, amelynek hatására pár fokkal mérséklődik a meleg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld
Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás
Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
