Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2015. Július 10. 07:16, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Rekordmennyiségű állást hirdettek meg online a cégek júniusban

Rekordmennyiségű állást hirdettek meg online a cégek júniusban

Minden eddiginél több, 8275 állást hirdettek meg online a cégek júniusban - közölte a Profession.hu állásportál csütörtökön az MTI-vel.

Az utóbbi hónapokban a termelés folyamatos erősödése miatt megnőtt a kereskedelmi szektor munkaerőigénye, e szegmensben 9 százalékkal, összesen pedig mintegy 16 százalékkal emelkedett a hirdetések száma idén április-júniusban 2014 második negyedévéhez képest.

A tájékoztatás szerint a Balaton környékén a legkiemelkedőbb a munkaerő-keresletben megfigyelhető ugrás: a kereskedelmi szektor 30 százalékkal több pozíciót hirdetett meg, mint tavaly ugyanebben az időszakban.

A portál adatbázisa alátámasztja a nyugat-magyarországi munkaerőhiányt: szakács pozícióra például kétszer annyi hirdetést adtak fel, mint az előző negyedévben, miközben az adott hirdetésre csupán fele annyian jelentkeztek - írták.

Kifejtették: országos szinten legkeresettebb kategória a szakmunka, magasan megelőzve az előző negyedév vezető kategóriáját, az értékesítési-, illetve kereskedelem üzleti pozíciókat.

A portál tapasztalatai alapján a munkavállalók is egyre aktívabbak és nagyobb számban gondolkodnak a munkahely váltáson. Havonta átlagosan 11 százalékkal több álláskereső regisztrál a rendszerbe.

A legtöbb jelentkezés továbbra is asszisztensi, adminisztrátori munkakörökre érkezik, ezeket követi az eladói, irodavezetői és raktáros állások - írták.

Címkék: állás, hirdetés, munka

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.