Hírek
2020. Január 18. 06:10, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: picabay
Rekordmennyiségű hamisított cigarettát foglalt le a belga vámhatóság
Mintegy 126 millió hamis márkajelzésű cigarettát foglalt le év eleje óta a belga vámhatóság Antwerpen tartományban - közölte a belga vámhatóság pénteken.
A közlemény szerint a hamis márkajelzésű Rothmans Blue, John Player Special és Em@il cigaretták Délkelet-Ázsiából érkeztek, rendeltetési helyük egyelőre ismeretlen. A lefoglalt mennyiség több mint 70 százaléka a 2019-ben összesen lefoglalt mennyiségnek. Nyolc török származású személyt tartóztattak le az üggyel kapcsolatban, kihallgatásuk folyamatban van.
A Le Soir belga napilap szerint a vámhatóság először január 9-én 10 millió csempészett cigarettát foglalt le egy raktárban az Antwerpen mellett fekvő Stabroek városában. Ez a felfedezés vezette a nyomozókat más gyanús konténerek nyomára: rövid időn belül összesen további 30 millió hamisított cigarettát koboztak el. Csütörtökön pedig az ugyancsak az antwerpeni régióhoz tartozó Brecht városban még 86 millió cigarettát fedeztek fel a nyomozók.
Tavaly a belga vámhatóság összesen 174 millió hamisított cigarettát foglalt le, és a hatóságok négy illegális cigarettagyárat számoltak fel az év folyamán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld
Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
