Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2020. Április 17. 12:03, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Rémhírterjesztés miatt fogtak el egy férfit Pécsen

Rémhírterjesztés miatt fogtak el egy férfit Pécsen

A koronavírussal kapcsolatos álhírek terjesztése miatt fogtak el és hallgattak ki egy férfit Pécsen – közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu-n.

Azt írták, a 44 éves pécsi férfi a „nyilvánosság számára zavart és nyugtalanságot keltő” nyilatkozatokat, megosztásokat és álhíreket tett közzé csaknem egy hónapon át az egyik legnagyobb közösségi oldalon. A posztokban azt híresztelte, hogy a koronavírus-járvány „csupán egy titkos hatalomátvétel részét” képezi, ennek „bizonyítására” pedig hamis internetes videókat osztott meg és a profilján megjelent hozzászólásaiban elferdítette a hírek tényleges tartalmát.

A rendőrök a házkutatás során informatikai eszközöket foglaltak le.

A férfit rémhírterjesztés miatt csütörtökön gyanúsítottként hallgatták ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.