Hírek
2017. Október 13. 11:14, péntek |
Helyi sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Rendhagyó Herbarius program – túlélőtúra lesz hétvégén a Vértesben

Nem mindennapi kirándulásra invitál hétvégén a Herbarius-túrák sorozata:
Lencsés Rita és a túlélés mesterei a Vértesbe indulnak, hogy az élelem- és vízszerzés, az alapfelszerelés, valamint az ehető növények-bogyók fontos kérdéseibe beavassák a bátor jelentkezőket. A túrára előzetesen kell regisztrálni. A találkozó szombaton reggel a Pusztavámi Festékgyár parkolójában lesz, minden elszánt természetjárót szeretettel várnak.
- „Hogy bírnánk ki egyedül egy erdőben? Hogy szerezzünk élelmet, vizet, és hogy éljünk túl akár több éjszakát? Milyen növények, bogyók fogyaszthatók? Mi az az alapfelszerelés, amire szükségünk lehet?” – izgalmas programot kínál hétvégére a Fekete Sas Patikamúzeum a Vértesben található Pusztavám közelében.
Október 14-én, szombaton túlélőtúra indul a Herbarius sorozatban Lencsés Rita, Jánni Tamás és Szehofner István vezetésével. A résztvevők a két nap alatt választ kaphatnak a fenti kérdésekre, természetesen hagyományosan erdőkóstoló is lesz és a bátor jelentkezők még ajándékot is kapnak.
A találkozó a Pusztavámi Festékgyár parkolójában lesz szombaton, a megközelítés egyénileg történik, a szervezők a székesfehérvári buszpályaudvarról 8:45 órakor induló járatot javasolják. A szombati túra mellett a legelszántabbak vasárnapig maradhatnak: megszállni a Vértes Táborban, illetve sátrakban lehet. A részvételi díj 3 800 forint.
A tervezhetőség érdekében előzetes bejelentkezés szükséges:
krizsany.anna@szikm.hu
70/338-6173
vagy
lencsesrita82@gmail.com
30/296-6480
Helyszín:
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.