Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2017. Szeptember 01. 07:13, péntek | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Rendhagyó tanévnyitó volt rendőrökkel az István Király általános iskolában

Rendhagyó tanévnyitó volt rendőrökkel az István Király általános iskolában

Rendhagyó tanévnyitó rendezvényt tartott a Székesfehérvári István Király Általános Iskola csütörtökön.

Az esemény egyben az Országos Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztály Országos Baleset-Megelőzési Bizottságának 2017/18-as tanévet megnyitó kampányrendezvénye is volt, amelyet a biztonságos közlekedésre nevelésben elért eredményei elismeréseképpen rendeztek a székesfehérvári intézményben.

Hagyományosan, évtizedes múltra visszatekintően az István Király Általános Iskola rendezi a városi és a megyei közlekedési versenyt, amelyen – Mayer László, iskolánk rendőre segítségével - rendszeresen sikerrel szerepelnek tanulóink. Kiváló lehetőség nyolcadik osztályos diákjainknak, hogy nagyon kedvezményesen szerezhetnek jogosítványt segédmotoros kerékpárra. A közlekedési ismeretek és kultúra fejlesztéséért végzett munkánk elismerése, hogy az ORFK-Országos Baleset-Megelőzési Bizottság az iskolánkban nyitja meg országosan is a tanévet.” – mondta el Krählingné Kovács Tünde, az István Király Általános Iskola igazgatója.

A Rendőrség az „Iskola rendőre” program keretében évek óta mintegy háromezer általános iskolával működik együtt országszerte. Országos tanévnyitónk helyszínéül ezúttal egy olyan iskolát választottunk, ahol a közlekedés biztonságát igazán komolyan veszik, lelkesek a pedagógusok és aktívak a gyerekek. – fogalmazott Óberling József, rendőr ezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője, az Országos Baleset-Megelőzési Bizottság elnöke.

Az eseményen részt vett Pausz Ferenc, az Országos Polgárőr Szövetség alelnöke, közlekedésbiztonsági szakértő és Viza Attila tanácsnok is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.