Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2023. Január 26. 09:07, csütörtök | Belföld
Forrás: Ügyészség

Repülőtér füves kifutópályáján driftelt, ami ettől megsérült

Repülőtér füves kifutópályáján driftelt, ami ettől megsérült

Az ügyészség felfüggesztette az eljárást a suzukis ellen.

A hó sokakat autójuk és saját képességeik kipróbálására csábít, azonban nem árt a kellő körültekintés - írja közösségi oldalán Magyarország Ügyészsége.

Elmulasztotta ezt az a harmincas éveiben járó férfi, aki az Egri Járási Ügyészség határozata szerint 2021 januárjában kiment a Gyöngyös-Pipishegyi Repülőtér hóval borított, füves kifutópályájára driftelni, és arról felvételt készíteni.

A jármű kerekei a felázott talajban hosszanti és körkörös benyomódásokat hagytak, melyek a hó elolvadása után láthatóvá váltak. A repülőtér kifutópályája így tehát megsérült, a driftelés a fel - és leszálló járművek közlekedését veszélyeztető eredménnyel járt.

Az Egri Járási Ügyészség nem tartotta szükségesnek a vádemelést a légi közlekedés biztonsága ellen gondatlanságból elkövetett vétség ügyében, a férfival szemben az eljárást egy évre felfüggesztette, úgynevezett feltételes ügyészi felfüggesztést alkalmazott. Ha a férfit ez alatt az egy év alatt, a feltételes felfüggesztés során elkövetett szándékos bűncselekmény miatt nem hallgatják ki gyanúsítottként, akkor az eljárást az ügyészség megszünteti.

A drónnal rögzített felvételen a cselekmény látható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet