Hírek
2012. Május 15. 14:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Reszkethetnek az illegális utazásszervezők
Szigorodhat a turizmusról és vendéglátásról szóló törvény, a jövőben a hatóságok könnyebben felléphetnek majd az illegális utazásszervező cégek ellen.
Egyre gyakoribbak az illegális utazásszervező cégek - mondta hétfőn az InfoRádiónak a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének szóvivője.
Molnár Judit szerint az engedély nélkül működő cégek általában buszos körutazásokat szerveznek. A legtöbbször beszedik a pénzt, az utat pedig nem bonyolítják le. A szövetség szóvivője szerint fontos lenne jogszabály szigorításra is ezen a téren.
Megkérdeztük a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékes államtitkárságát, mit tesznek azért, hogy kevesebb legyen az engedély nélkül utakat szervező cég. A tárca közleményében jelezte, hogy az utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységet a kereskedelemről szóló 2005. évi törvény szabályozza. E szerint utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenység csakis a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyével folytatható.
Ugyanakkor az utazási szolgáltatás összeállítása és nyújtása, értékesítése csak akkor minősül engedélykötelesnek, ha azt üzletszerűen folytatják, ami rendszerességet, nyereségérdekeltséget feltételez.
A közlemény szerint lényeges szempont annak megítélése, hogy az utazásszervezést és közvetítést rendszeres haszonszerzésre törekedve végzik-e. A közlemény szerint az előkészület alatt álló és a tervek szerint hamarosan az Országgyűlés elé kerülő turizmusról és vendéglátásról szóló törvény igyekszik a jogi szabályozást úgy módosítani, hogy az hatékonyabban védje a legálisan működő vállalkozásokat, egyúttal megkönnyítse a hatóság számára az illegális utazásszervezés elleni fellépést.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
