Hírek
2021. Május 23. 18:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok
Segítséggel buktak le a csalók
Bejelentések alapján leplezte le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a tűzifacsalókat.
Több állampolgári bejelentés alapján indított „forró nyomon” telefonos próbavásárlást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az akció eredményre vezetett, illetve hozzájárult a tűzifával illegálisan üzérkedők leleplezéséhez. Az újabb visszaélések elkerülése érdekében a vásárlókra veszélyes adatokat természetesen haladéktalanul közzéteszi a hivatal, valamint továbbra is kéri a lakosság támogató együttműködését, elővigyázatos hozzáállását a tűzifacsalókkal szembeni küzdelemben.
A Nébih több lakossági bejelentést kapott egy közösségi oldali hirdetés kapcsán, amelyben a hirdető tűzifa-végkiárusítást ajánlott az érdeklődők figyelmébe, mégpedig rendkívül kedvező áron, Magyarország egész területére. Az irreálisan csalogató ajánlat kapcsán különösen gyanúsnak találták a bejelentők, hogy a hirdető azonnali előreutalást kért arra hivatkozva, hogy az irodájukat éppen felújítják, de így is szeretnék a megrendeléseket soron kívül teljesíteni.
A jelzések alapján a Nébih erdészeti felügyelője szintén leadta telefonos megrendelését és hamarosan meg is kapta a számlaszámot sms-ben, amire utalnia kellett volna a pünkösd hétfői szállítás érdekében.
„A csalók nagyon kedvesek voltak, eljátszották, hogy a rendelés minden adatát felveszik, minden kérdésre türelmesen és kedvesen válaszoltak. A bizalom erősítése érdekében Hegyi Balázs nagyon kedves hangú „felesége” Tóth Laura nem sokkal a megrendelés után vissza is hívta az erdőfelügyelőt. Miután a kolléga azonosította magát, a hívást megszakították és többé nem voltak elérhetőek” – olvasható a Nébih közleményében.
A hivatal felhívja a lakosság figyelmét, hogy a +36-20-492-0492 telefonszámon, a 11600006-00000000-95177458 számlaszám megadásával csalók hirdetnek akciós tűzifát, ezt a szolgáltatást semmiképpen ne vegyék igénybe!
A Nébih a próbavásárlások során birtokába jutott adatok és információk alapján a szükséges intézkedéseket megteszi, egyúttal köszöni a bejelentőknek, hogy elősegítették mások megkárosításának megelőzését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
