Hírek
2022. Július 22. 14:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Szakértő: a háztartások többsége az átlagfogyasztók közé tartozik
A családok többsége az átlagfogyasztók közé tartozik, körülbelül a háztartások negyedét érintik az új rezsitarifák
- mondta a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágának vezetője csütörtökön az MTI-nek.
Hortay Olivér ismertette: az új rendelet értelmében az átlagfogyasztás szintjéig valamennyi magyar háztartás továbbra is a korábbi áron kapja az energiát és az átlagfogyasztás fölötti részre vonatkoznak az új tarifák.
A rendelet a földgáz esetében havi 144 köbméteres, a villamos energiánál havi 210 kilowattórás sávot határozott meg. A rendelet által tartalmazott további szabályok szerint például a H tarifát, a Geo tarifát és a nagycsaládosok gázárkedvezményét nem érinti az intézkedés, ennek fényében a korábbi fogyasztások alapján körülbelül a háztartások negyedét érinti az új, átlagfogyasztás feletti tarifa - mutatott rá a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
