Hírek
2016. Június 12. 09:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó:hirado.hu
Szakértő: jó arányban sikerül megelőzni a terroreseményeket
A biztonságpolitikai szakértő szerint most tízből hét-nyolc esetben sikerül megelőzni a terrortámadásokat. Ez egy \"maximum aránynak\" számít, s jó lenne ha tartani lehetne ezt
- mondta Földi László az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában. A szakértő szerint az, hogy most nincsenek "események", azt is mutatja, a párizsi és a brüsszeli merényletek után a rendvédelem "észbe kapott", sokkal jobb az információcsere, az együttműködés. Ugyanakkor - jegyezte meg Földi László - a biztonság jelenleg mindent megelőz, a gazdasági, szociális ügyeket is.
Kiemelte továbbá, hogy "az utánpótlást" nem sikerült elvágni, a migránsinvázió tart, továbbra is megszámolhatatlanul jönnek azok, akik beállhatnak a sorba, hogy merényleteket kövessenek el, "cirkuszt" akarnak.
A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság (Eb) terrorfenyegetése alapján azt mondta: egy nem szokványos háború zajlik, így azt nem lehet kiszámítani. Vannak olyan forgatókönyvek, amelyek szerint az Eb alatt a terroristák arra várnak, hogy a rendvédelem kimerüljön, az emberek félelemérzete, ébersége csökkenjen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
